Uczniowie klasy II w pierwszym semestrze brali czynny udział w projekcie edukacyjnym „Młody Ratownik”, podczas którego nauczyli się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, a także jak pomóc innym w sytuacji zagrażającej zdrowiu czy życiu.
Pierwsze zajęcia poświęcone były numerom alarmowym. Dzieci utrwalały podstawowe numery za pomocą wierszyka z pokazywaniem, a następnie, wspólnymi siłami, pomalowały malowankę przedstawiającą pojazdy uprzywilejowane wraz z numerami.
Na kolejnych zajęcia z ratownictwa uczniowie poznawali anatomię człowieka, a w szczególności budowę serca i płuc. Dowiedzieli się, że serce jest najbardziej niezawodną i wydajną pompą, jaką znamy. Wykonuje wręcz morderczą pracę. Przez godzinę przetacza ponad 350 litrów krwi. W ciągu naszego długiego życia serce uderza więcej niż 3,5 miliarda razy, i to bez przerw i napraw. Dzieci wskazywały serce i płuca na modelu. Wykonały doświadczenia z balonikami, a na zakończenie skonstruowały model płuc.
Uczniowie na ostatnich zajęciach uczyli się rzeczy najważniejszej- Resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko - na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność, co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Zajęcia profilaktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej polegały na wprowadzeniu podstawowych czynności ratujących życie. Dzieci oswajały się z ważnymi zagadnieniami, kształtowały właściwe nawyki - pierwsza pomoc stała się dla nich czymś naturalnym. Ćwiczenia na fantomie resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, to główne zadania, które zostały przyswojone przez uczniów klasy II.
RKO, czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa, to sekwencja prostych czynności, których celem jest podtrzymanie czynności życiowych poszkodowanego. Nie należy się ich bać, bo nie są trudne. Ich podjęcie daje poszkodowanemu realne szanse na przeżycie.