Informujemy, iż biblioteka szkolna oraz przedszkole otrzymały dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Środki zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych
Informujemy, iż biblioteka szkolna oraz przedszkole otrzymały dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Środki zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych
Adrianna Jaworowska I Anna Karpowicz ponownie odniosły ogromny sukces. Tym razem w XXVIII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE DIGI-TALENTY WIOSNA 2023.
Międzynarodowe jury oceniało uczestników (359 zgłoszeń) z 13 krajów (Polska, Ukraina, Łotwa, Litwa, Białoruś, Turcja, Mołdawia, Macedonia Północna, Hiszpania, Finlandia, Wielka Brytania, Chile) w różnych kategoriach: wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, cyrkowych, teatralnych i wizualne nominacje.
Ada rywalizowała w kategorii wokalnej i otrzymała Wyróżnienie II stopnia, zaś Ania w kategorii malarstwo otrzymała tytuł laureata III stopnia.
Gratulujemy 🙂
Co to jest mała ojczyzna? Jest to świat, w którym żyjemy na co dzień, to najbliższy krajobraz, wszystko to, co jest wokół obecne: przyroda, ludzie i stworzona przez nich kultura, najbliższa nam cywilizacja. Małe ojczyzny trwają. Są zawsze na swoim miejscu. Dotkliwie odczuwamy ich brak, gdy je opuścimy, stale są obecne we wspomnieniach i marzeniach o powrocie.
Uczniowie klasy VII co tydzień przyczyniali się do pogłębiania więzi ze swoją „małą ojczyzną” i kształtowania odpowiedzialności za to, co dzieje się w najbliższej okolicy. Na lekcjach geografii pokazali możliwość lepszego poznania ich najbliższego otoczenia, zatrzymania się na chwilę, aby dostrzec jego piękno, bogactwo, wyjątkowość. Na co dzień nam to umyka, a przecież każdy musi mieć swoje miejsce, swój świat, z którym się utożsamia, identyfikuje, do którego kiedyś będzie tęsknił i powracał.
Minął już rok od momentu nadania szkole imienia Księdza Jerzego Popiełuszki i poświęcenia sztandaru. Cały ten czas staraliśmy się pracować i postępować zgodnie z dekalogiem ks.Jerzego. Pierwszy Dzień Patrona w historii naszej szkoły zaszczycili swoją obecnością księża proboszczowie parafii w Płonce Kościelnej, Waniewie i Bokinach. Był z nami również pan Burmistrz Krzysztof Gołaszewski , który objął swoim patronatem Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Dzień z życia Księdza Jerzego Popiełuszki". Gościliśmy również Dyrektorów ze Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej i Uhowie oraz nauczycieli i uczniów szkół gminy Łapy. Towarzyszyli nam także: strażacy z OSP Łupianka Stara na czele z Prezesem panem Krzysztofem Łupińskim, panie ze Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej wraz z panią Prezes Małgorzatą Roszkowską, sołtys wsi Łupianka Stara pan Piotr Kamiński, a także przewodnicząca Rady Rodziców pani Urszula Jaworowska oraz rodzice naszych uczniów, a także nasi absolwenci. Uroczystość rozpoczęła się krótką częścią artystyczną poświęconą Patronowi naszej szkoły. Następnie odbyło się uroczyste zasadzenie Dębów Pamięci Księdza Jerzego Popiełuszki. Został też rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny. Po części oficjalnej przyszedł czas na wesołą i bezpieczną zabawę oraz korzystanie z różnorodnych atrakcji przygotowanych przez wolontariuszy, strażaków, funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Łapach. W organizacji przedsięwzięcia pomogl8 nam Punkt Wsparcia Lidera CUS Łapy, Klub Wolontariusza w Łapach, Gmina Łapy. Wszyscy uczestnicy z ogromną przyjemnością degustowali smakołyki przygotowane przez nieocenione Panie ze Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej oraz nasze kochane mamy. Zwieńczeniem imprezy było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek oraz wręczenie Przechodniego Pucharu Dyrektora Szkoły klasie VIII, która wykazała się wiedzą i sprytem podczas gry terenowej dotyczącej życia i posługi kapłańskiej Księdza Jerzego Popiełuszki. To był naprawdę udany dzień, a wszystkim uczestnikom, sponsorom i organizatorom serdecznie dziękujemy .
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dnia 1 czerwca uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w Podlaskim Forum Młodych w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Tematy społeczne i nowoczesne technologie były wątkiem przewodnim spotkania. Młodzież dowiedziała się również o blaskach i cieniach działalności społecznej. Zwieńczeniem spotkania był koncert Dawida Kwiatkowskiego.
Uczniowie klasy II i III uczestniczyli w projekcie ,, Umiem płuywać'', który jest finansowany ze środków PWSzZS i Urzędu Gminy Łapy. Projekt zakłada powszechny udział dzieci w zajęciach sportowych na basenie. Nasi uczniowie korzystali z takich zajęć w wymiarze 10 godzin. Raz w tygodniu wyjeżdżali do Pływalni Miejskiej ,, Wodnik '' w Wysokiem Mazowieckiem. Pod okiem instruktorów pływania nabywali umiejętności pływackie, uczyli się bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, korygowali wady postawy. Zajęcia sportowe w wodzie dostarczały dzieciom wiele radości i korzystnie wpływały na ich zdrowie.
Dnia 31 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łapach odbył się finał V Gminnego Konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Turniej matematyczny patronatem objął Burmistrz Łap – Pan Krzysztof Gołaszewski i ufundował zwycięzcom atrakcyjne nagrody. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
O tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia rywalizowali najlepsi matematycy z sześciu szkół podstawowych Gminy Łapy. Uczniowie rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach: klasy IV - VI oraz VII - VIII. Wszyscy reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności matematycznych. Natomiast oczekiwanie na konkurs oraz wyniki rywalizacji uprzyjemniał poczęstunek w świetlicy szkolnej.
W tym roku najlepszy w kategorii klas IV - VI okazał się Patryk Popławski z klasy VI z naszej szkoły zdobywając I miejsce i tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” w 2023 roku.
Zwycięzcy otrzymali gratulacje, nagrody i dyplomy z rąk Burmistrza Łap, Pana Krzysztofa Gołaszewskiego i Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Łapach, Pani Marioli Grodzkiej.
Serdecznie gratulujemy.
Jak wygląda nasza szkoła z lotu ptaka? Możecie przekonać się oglądając poniższe zdjęcia Całość realizacji powstała przy użyciu drona.
Miłego oglądania!
Dnia 31 maja 2023r. Dbyła się Olimpiadka Kubusia Puchatka organizowana przez OKF w Łapach.Młodzi sportowcy z klasy II i III wytrwale rywalizowali w różnych konkurencjach, które wymagały zręczności, zwinności i siły. Były biegi z pałeczką sztafetową, przekładanie szarfy, toczenie piłki pod płotkiem , sadzenie ziemniaków i skoki dodawane. Najwięcej emocji dostarczyło wszystkim przeciąganie liny. Nasi zawodnicy zajęli szóste miejsce w gminie. Otrzymali puchar, medale i drobne upominki.
Olimpiadka Kubusia Puchatka to świetna okazja do miłego spotkania i wesołej zabawy.
WYRÓŻNIENIE w etapie wojewodzkim XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy"🎨🖼
Mamy zaszczyt poinformować, iż Anna Karpowicz z klasy VII odniosła kolejny sukces. Jej talent plastyczny i kreatywność zostały docenione podczas konkursu organizowanego przez KRUS. Praca Ani znalazła się w 13 nagrodzonych i wyróżnionych spośród prawie 1,5 tysiąca nadesłanych dzieł. Gratulujemy🏆🎨🖼🖌👏👏👏
Zawód przyszłości. Mundur i broń to atrybuty służb mundurowych, a odwaga i honor to cechy prawego żołnierza, strażaka i policjanta. O tym właśnie mogli się przekonać nasi uczniowie podczas warsztatów z przedstawicielami WCR w Białymstoku. Bardzo dziękujemy! Jednocześnie jesteśmy dumni z absolwentki naszej szkoły, która obecnie uczy się w I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Białymstoku i zaimponowała młodszym kolegom ogromem swojej wiedzy i doświadczenia.
Dnia 30 maja uczniowie klasy VII i VIII odwiedzili mury zaprzyjaźnionej szkoły w Krzyżewie. Była to nielada okazja do zapoznania się z szeroką ofertą edukacyjną placówki. Ponad to uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach praktycznych, a także zostali uświadomieni o niezwykle ważnej roli pszczół w przyrodzie. Uczniowie udali się na degustację słodkich smakołyków oraz przekąsek przygotowanych przez Panie z okolicznych Stowarzyszeń Kół Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję do zobaczenia za rok. 🐝🌼
26 maja nasze przedszkole obchodziło jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt w roku– Dzień Mamy. Tegoroczne świętowanie z przedszkolnych murów zostało przeniesione w plener. Przedszkolaki razem ze swoimi mamami, wychowawczyniami i Panią Dyrektor udali się do Majątku Howieny w Pomigaczach. Tam na wszystkich przybyłych gości czekało wiele wspaniałych atrakcji, przygotowanych przez właścicieli posiadłości i panie animatorki. Na początku, przedszkolaki zaprezentowały krótki montaż słowno-muzyczny, przygotowany specjalnie dla swoich kochanych mam. Mali artyści z zaangażowaniem wyrecytowali wzruszające wiersze i zaśpiewali piękną piosenkę. Później dzieci wręczyły mamom własnoręcznie wykonane laurki, dziękując za miłość i troskę. Po występie nie zabrakło miłych uścisków i słodkich buziaków. Następnie przyszedł czas na beztroską zabawę. Na dzieci i rodziców czekało wiele ciekawych niespodzianek m.in.: zawody sportowe, dojenie krowy, rozwiązywanie zagadek, zwiedzanie Mini Zoo oraz duży plac zabaw. Po intensywnej zabawie nadszedł czas na ognisko i wspólny piknik. Każdy zjadł smakowitą kiełbaskę i odpoczął na miękkim kocyku pod słonecznym niebem. To był naprawdę udany i pełen pozytywnych wrażeń dzień.
Wycieczka do Warszawy uczniów Szkoły Podstawowej w Łupiance Starej w ramach projektu ,, Poznaj Polskę ''.
Dzięki dotacji MeiN dnia 23 maja 2023r. młodsi uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Dla najmłodszych był to pierwszy, samodzielny wyjazd na całodniową wycieczkę. Wszyscy punktualnie przybyli na miejsce zbiórki i byli trochę przerażeni. Okazało się, że wcale niepotrzebnie. Już po wejściu do pojazdu przywitała nas bardzo miła pani pilot wycieczki. Podczas jazdy do stolicy przybliżyła dzieciom cel naszej wyprawy. Opowiadała o historii i teraźniejszości miasta, zwracała uwagę na interesujące obiekty i atrakcje stolicy.
Pierwszym zwiedzanym obiektem był Zamek Królewski. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści przewodnika o tym niezwykłym miejscu. Dowiedziały się, że obiekt był rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu, centrum administracyjnym i kulturalnym kraju. Później udaliśmy się warszawskiego Ogrodu Zoologicznego im. Antoniny i Jana Żabińskich. Jest to szczególne miejsce w prawdziwej, tętniącej życiem europejskiej metropolii. Można tu odetchnąć od wielkomiejskiego hałasu i pobyć blisko przyrody. Pewnie na długo pozostanie w pamięci bliskie spotkanie z żyrafą, lwem, hipopotamem i innymi przedstawicielami zwierzęcego świata. Miłym przerywnikiem wyczerpującego spaceru po zoo były lody i chwila relaksu przed dalszym zwiedzaniem. Zmęczeni i głodni udaliśmy się na obiad do warszawskiej restauracji,, Wieżyca ''. Ostatnim przystankiem na naszej trasie było Centrum Nauki Kopernik. W tej przestrzeni każdy znalazł coś dla siebie. Różnorodność wystaw była inspiracją do obserwacji, doświadczeń i zabawy. Dzieci poznawały prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń, odkrywały zjawiska i zasady rządzące światem.
Zmęczeni i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy na miejsce zbiórki, gdzie czekali stęsknieni rodzice. To był niezwykły dzień, który na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.
Uczniowie klasy VIII po raz pierwszy w życiu przystąpili do tak poważnej formy sprawdzenia ich wiedzy, jaką jest egzamin. Swoje zmagania rozpoczęli od języka polskiego. W kolejnych dniach czeka na nich matematyka i język angielski. Wszyscy trzymamy za nich mocno kciuki i wierzymy, że 3 lipca będą bardzo zadowoleni z uzyskanych wyników.
W maju odbył się szkolny etap Konkursu Ortograficznego. Uczniowie klas IV - VIII stanęli w szranki z niełatwą polską ortografią i interpunkcją. Wyłoniono czworo najlepszych, którzy 22 maja reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym o Złote Pióro Burmistrza Łap, odbywającym się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łapach.Byli to:🔸️Magdalena Żur klasa VIII🔸️Gabriela Szymkowska klasa VIII🔸️Adrianna Jaworowska klasa VI🔸️Patryk Popławski klasa VIWszystkim uczestnikom gratulujemy!
Na konkurs w XIX edycji międzynarodowego projektu KARAWANA KULTURY wpłynęło 433 zgłoszeń z 30 krajów: Angoli, Azerbejdżanu, Bahrajnu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chile, Cypru, Egiptu, Estonii, Niemiec, Węgier, Izraela, Kosowa, Łotwy, Litwy, Malty, Meksyku, Mołdawii, Filipin. Uczestnicy rywalizowali w kategorii wokal, sztuki plastyczne, teatr i recytacje, taniec. Organizatorem Konkursu była Fundacja Benefis z Wolina.
Nasza zdolna wokalistka Adrianna Jaworowska z klasy VI rywalizowała w kategorii wokalnej i odniosła ogromny sukces! Międzynarodowe jury przyznało Adzie tytuł Laureata III miejsca
11 maja odbyła się Gala Stypendystów Burmistrza Łap, Łapy 2023🏆
Jesteśmy dumni, iż dwie uczennice naszej szkoły otrzymały stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej:
Anna Karpowicz z kl. VII - plastyka 🖌🎨🖼 oraz Adrianna Jaworowska z kl. VI - śpiew 🎙🎼🎶🎵🎶. Dziewczęta zdobyły liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów👏🪻🌷
Powered by aSc EduPage